Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Złożenie kwiatów w miejscach pamięci

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych na Pasternioku, Pomnikiem przy kościele pod wezwaniem Św. Wawrzyńca i pod obeliskiem dedykowanym Mieszkańcom Orzesza, którzy walczyli oraz polegli w obronie Ojczyzny w Powstaniach Śląskich, na frontach II Wojny Światowej, ofiarom Tragedii Górnośląskiej oraz represjonowanym w okresie powojennym.

 

Przypominamy, że Burmistrz Miasta Orzesze zaprasza 11 listopada 2022 roku na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczysta msza święta w intencji ojczyzny, w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się 11 listopada o godz. 10 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Orzeszu. O godz. 12.00 na rynku nastąpi wspólne odśpiewanie hymnu Polski i wystąpi Orkiestra Dęta Tauron Wytwarzanie S.A.

Natomiast o godz. 19 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Orzeszu odbędzie się koncert finałowy Orzeskiej Jesieni Organowej, podczas którego wystąpią Władysław Szymański (organy) i Ewy Biegas (sopran). Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Banery/Logo