Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Żaczek ma już 30 lat

30 lat minęło…. jak jeden dzień !!!

 

Aż się wierzyć nie chce, że to już 30 lat „Żaczek” jest z nami. 

 

Jak to się zaczęło?

 

 

W stworzenie gazetki szkolnej zaangażowani byli: pani Teresa Potysz ówczesny nauczyciel geografii, pani bibliotekarka i grupa uczniów - Magda Bania, Kasia Pozór, Patrycja Syrnicka, Marcin Biel i Krzysztof Hajduk.

Aby nadać imię naszej gazetce ogłoszony został konkurs na nazwę. Spośród wielu propozycji redaktorzy wraz z opiekunem wybrali sympatyczny tytuł „Żaczek”, wymyślony przez Joasię Borucką. 

W swoich początkach „Żaczek” był pisany ręcznie a tylko dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych osób można go było kserować w czasach, kiedy ksero było rzadkością. Żeby artykuły były bardziej czytelne z czasem korzystano z maszyny do pisania (w dzisiejszych czasach mają wartość muzealną). Z nadejściem komputerów zaczęto je wykorzystywać przy wydawaniu „Żaczka”. Współczesne numery opracowywane są w programie Corel. 

 

Od początku stałą rubryką są wiadomości z życia szkoły. Na łamach gazetki zamieszczano również informacje z wielu innych dziedzin: sport, przyroda, język polski, matematyka, motoryzacja, wywiady, wiadomości z kraju i ze świata, dowcipy, wiersze i opowiadania autorstwa uczniów, życzenia świąteczne i urodzinowe, symbolika świąt, informacje z życia gwiazd, przepisy kulinarne itd. Uczniowie i nauczyciele zamieszczali różne zagadki i konkursy. Wielką atrakcja od lat są krzyżówki z nagrodami.

 

Jak będzie wyglądał „Żaczek” za 30 lat? W jakim kierunku pójdą redaktorzy i opiekunowie z nim związani?

 

Życzymy gazetce aby przetrwała, żeby dostarczała radości tworzenia i integrowała społeczność naszej szkoły wiele, wiele lat!!!

Banery/Logo