Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

III Śląski Protest przeciwko KDP/CPK

Seniorzy doskonale bawili się na festiwalu w Orzeszu

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Program "Ponadnarodowej mobilności uczniów"

Miło nam poinformować, że nasz projekt „Z książką w świat wartości” złożony w ramach programu „Ponadnarodowej mobilności uczniów” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój został zatwierdzony do realizacji.
Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Do konkursu przystąpiło 369 szkół z całej Polski, nasz wniosek zajął 1. miejsce na ogólnopolskiej liście rankingowej.
Dzięki pozyskanej dotacji 135.000 zł 20 uczniów naszej szkoły kl. VI - VIII będzie miało możliwość wyjazdu do partnerskich szkół w Rumunii i Portugalii, gdzie wspólnie z uczniami tamtejszych szkół wezmą udział w zajęciach doskonalących kompetencje kluczowe, co jest głównym celem projektu.

 

Szkoła realizuje przedsięwzięcie „Z książką w świat wartości” w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dzięki pozyskanej dotacji 135.000 zł 20 uczniów naszej szkoły z kl. VI - VIII będzie miało możliwość wyjazdu do partnerskich szkół w Rumunii i Portugalii, gdzie wspólnie z uczniami tamtejszych szkół wezmą udział w zajęciach doskonalących kompetencje kluczowe, co jest głównym celem projektu. Łącząc elementy literatury brytyjskiej z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej uczniowie będą doskonalić m.in. umiejętności językowe w grupie międzynarodowej.

 

Artykuły

 • Konkursy promujące przedsięwzięcie „Z książką w świat wartości”

  W listopadzie 2021r. uczniowie klas IV – VIII brali udział w szkolnym konkursie gazetek ściennych promujących przedsięwzięcie „Z książką w świat wartości”. Celem konkursu było m.in. poznanie krajów szkół partnerskich w przedsięwzięciu „Z książką w świat wartości” realizowanym w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Czytaj Więcej o: Konkursy promujące przedsięwzięcie „Z książką w świat wartości”
 • Wyjazd grupy uczniów do Portugalii

  W dniach 13– 19.03.2022 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas VII – VIII wraz z dwoma nauczycielami wzięło udział w mobilności ponadnarodowej- wyjeździe zagranicznym do Barcelos w Portugalii realizowanym w ramach przedsięwzięcia „Z książką w świat wartości” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Mobilność trwała 7 dni, w czasie której uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami szkoły z Portugalii wzięli udział w zajęciach doskonalących kompetencje kluczowe, co jest głównym celem projektu. W czasie wolnym poznawali portugalskie zwyczaje, kulturę oraz fascynujące miejsca w Portugalii, m. in. miasta z bogatą historią i kulturą, jak Barcelos, Braga, Porto oraz wybrzeże Oceanu Atlantyckiego.

  Czytaj Więcej o: Wyjazd grupy uczniów do Portugalii
 • Wyjazd grupy uczniów do Rumunii

  W dniach 03– 09.04.2022 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas VI – VIII wraz dwoma nauczycielami wzięło udział w mobilności ponadnarodowej- wyjeździe zagranicznym do Salciua de Sus w Rumunii realizowanym w ramach przedsięwzięcia „Z książką w świat wartości” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

  Mobilność trwała 7 dni, w czasie której uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami szkoły z Rumunii wzięli udział w zajęciach skoncentrowanych wokół wartości prezentowanych w wybranym utworze literatury brytyjskiej, doskonaląc przez to kompetencje kluczowe. W czasie wolnym poznawali rumuńskie zwyczaje, kulturę oraz malownicze zakątki Gór Zachodniorumuńskich, jak również zabytkowe miasto Alba Iulia.

  Czytaj Więcej o: Wyjazd grupy uczniów do Rumunii

Banery/Logo