Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Tomasz Szier został Zastępcą Burmistrza Miasta Orzesze

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Pismo do Pełnomocnika rządu do spraw CPK

Za nami Śląski Protest przeciwko CPK/KDP, który odbył się w sobotę w Mikołowie. Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza zebrał na nim podpisy samorządowców pod pismem do Pełnomocnika rządu do spraw CPK.

Śląski Protest przeciwko CPK/KDP odbył się w sobotę w Mikołowie. Wzięli w nim udział mieszkańcy i samorządowcy. We wtorek (27 lutego) do Katowic ma przyjechać Maciej Lasek, pełnomocnik rządu do spraw CPK. Ma się spotkać z samorządowcami, którzy zamierzają przedstawić mu argumenty przeciwko inwestycji.

Podczas spotkania Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza przekaże mu pismo, które podczas sobotniego protestu podpisali samorządowcy. Zwracają się w nim z wnioskiem, aby Pan Maciej Lasek posiadający możliwości decydowania o losach inwestycji, skorzystał z przysługującej mu możliwości wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach z wnioskiem o zawieszenie przedmiotowego postępowania (zgodnie z art. 86 d ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko).

Banery/Logo