Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

III Śląski Protest przeciwko KDP/CPK

Seniorzy doskonale bawili się na festiwalu w Orzeszu

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

TAURON Obsługa Klienta rozbuduje sieć światłowodową w Orzeszu

TAURON Obsługa Klienta, korzystając z dofinansowania KPO, rozbuduje sieć światłowodową w województwach dolnośląskim i śląskim, m.in. w Orzeszu.

TAURON Obsługa Klienta w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Inwestycja C1.1.1 „Zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego internetu na obszarach białych plam” rozpoczyna prace inwestycyjne związane z realizacją szerokopasmowej (światłowodowej) sieci telekomunikacyjnej, obejmującej swym zasięgiem gospodarstwa domowe m.in. w Gminie Orzesze.

Realizowany przez Tauron Obsługa Klienta projekt ma na celu likwidację tzw. białych plam, czyli objęcie zasięgiem szerokopasmowego internetu gospodarstw domowych, w których dostępna przepustowość nie przekraczała dotychczas 30 Mb/s.

Gospodarstwa domowe (budynki), które będą objęte zasięgiem sieci KPO, zostały wskazane przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W Orzeszu będzie to 380 budynków (380 gospodarstw domowych). Projekty z dofinansowaniem KPO będą realizowane do 30 czerwca 2026 r. Z inwestycji mogą skorzystać nie tylko gospodarstwa domowe na obszarze tzw. białych plam. Osoby zainteresowane powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy  dostępny na https://biznes.tauron.pl/telekomunikacja/swiatlowod-dla-mieszkancow.

Na stronie znajdują się też szczegółowe informacje na temat rozbudowy sieci światłowodowej oraz wykaz adresów nieruchomości zakwalifikowanych do podłączenia .

Banery/Logo