Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Planowane inwestycje w rejonie ulic Wiosny Ludów i Stanisława Wyspiańskiego

Inwestycje kolejowe na terenie Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Szlakiem na Ramżę. Uczniowie wytyczą trasę na wzgórze

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Orzeszu Jaśkowicach poznała legendę związaną ze wzgórzem Ramża, potem określiła gdzie znajduje się szczyt i postawiła tam tablicę. Teraz przyszedł czas na oznaczenie trasy specjalnym logo, które zostanie wybrane w drodze konkursu.

W minionym roku szkolnym, w Szkole Podstawowej nr 4 w Orzeszu Jaśkowicach, uczniowie klasy 5b realizowali napisaną przez nauczycieli wychowania fizycznego i biologii interdyscyplinarną innowację „Szlakiem na Ramżę”. Miała ona zachęcić uczniów do planowania i aktywnego uczestniczenia w działaniach na rzecz środowiska oraz kontaktu z przyrodą, a także rozwijać ich zainteresowania. Ważne było promowanie aktywnego spędzania czasu nie tylko wśród uczniów, ale i mieszkańców Jaśkowic.

W ramach warsztatów uczniowie poznali legendę związaną ze wzgórzem mieszczącym się niedaleko ich szkoły. We współpracy z leśniczym oraz z Nadleśnictwem Rybnik wraz z nauczycielami określili dokładnie, gdzie znajduje się jego szczyt oraz oznaczyli go tablicą. Na zajęciach uczniowie wykonali też drogowskazy do różnych miejsc (głównie szczytów) na świecie. Każdy najpierw sprawdzał odległość na mapach Google, szlifował i malował tabliczkę, a potem robił na niej napis wraz z odległością.

W tym roku młodzież przystępuje do ostatniego etapu prac - wyznaczenia szlaku, który prowadzić będzie od szkoły na Ramżę. Będzie on promował Jaśkowice i ma być przeznaczony dla wszystkich mieszkańców Orzesza oraz osób odwiedzających miasto.

W związku z tym SP4 ogłasza konkurs na logo szlaku, którym uczniowie oznakują trasę. Prace można zgłaszać do 9 grudnia 2022 roku. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej szkoły pod linkiem: https://sp4orzesze.edupage.org/news/?gtnid=15#news-15

Banery/Logo