Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Tomasz Szier został Zastępcą Burmistrza Miasta Orzesze

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Spotkanie u Wojewody Śląskiego w sprawie Kolei Dużych Prędkości

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego Marka Wójcika 19 lutego2024 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie w sprawie linii KDP. Chodzi o inwestycję towarzyszącą CPK, czyli linię kolejową nr 170 na odcinku Katowice - granica państwa. Wziął w nim udział m.in. Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza.

- Chciałbym żeby zarówno samorządowcy, jak i mieszkańcy mieli wiedzę na temat tego na jakim etapie jest obecnie wniosek inwestora. Będziecie mieli możliwość wypowiedzenia się, chcemy każdy kolejny krok konsultować z Wami. Zaznaczam, że na obecnym etapie wniosek inwestora nie jest rozpatrywany przez Śląski Urząd Wojewódzki – mówił podczas spotkania Marek Wójcik, Wojewoda Śląski.

– To było bardzo owocne spotkanie. W Orzeszu nigdy nie było zgody na budowę Kolei Dużych Prędkości. Zawsze powtarzałem, że CPK zniszczy nasze miasto i podkreślałem, że musimy stanąć murem za ludźmi, którym grozi przymusowe wywłaszczenie. Dlatego robiłem i zrobię wszystko co w mojej mocy, by KDP nie biegło przez nasze miasto – mówi Mirosław Blaski.

W spotkaniu wzięli udział senator Halina Bieda, posłanka Gabriela Lenartowicz, I Wicewojewoda Śląski Rafał Adamczyk, II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański, Grzegorz Wolnik radny sejmiku województwa śląskiego, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Mirosława Mierczyk-Sawicka oraz prezydenci i burmistrzowie miast.

Banery/Logo