Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

III Śląski Protest przeciwko KDP/CPK

Seniorzy doskonale bawili się na festiwalu w Orzeszu

Zaprzysiężenie radnych i nowego burmistrza Orzesza

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Jakie zagrożenia niesie internet? Ważna konferencja w OCM

W Orzeskim Centrum Możliwości 5 czerwca odbyła się konferencja podsumowująca projekt profilaktyczny pt. „(nie)Bezpieczny Internet”, który był realizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Orzeszu.

Konferencję w imieniu Mariusza Olesia, burmistrza Orzesza otworzyła Sonia Janecka, kierownik Referatu ds. Współpracy ze Stowarzyszeniami, Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Zarządzania Kryzysowego UM Orzesze. Pani kierownik przywitała prelegentów oraz zaproszonych gości.

Podczas konferencji szeroko omówiono tematykę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Dyskusja skupiała się na zagrożeniach jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystanie z nowych technologii, ale także na edukacji młodych ludzi w tym zakresie. Eksperci przedstawili też najnowsze metody ochrony danych osobowych w sieci oraz regulacje prawne dotyczące internetu.

Wykłady poprowadzili specjaliści w zakresie uzależnień i cyberprzemocy – Ilona Czardybon, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Orzeszu oraz pedagog specjalny w SP3 w Orzeszu Zawadzie; Katarzyna Kudyba z Centrum Szkoleń Profilaktycznych Edukator w Krakowie; Karina Mucha, wykładowca psychologii na Uniwersytecie SWPS, psycholog szkolny, terapeuta rodzinny w nurcie integracyjno-systemowym w Centrum Zdrowia Psychicznego FENIKS w Gliwicach; mł. asp. Mateusz Jaroch z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach; oraz Krzysztof Kalinowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Czerwionce-Leszczynach. Obecny również był mł. asp. Sebastian Kapias z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, który brał udział w projekcie prowadząc w orzeskich szkołach prelekcje dla dzieci i młodzieży.

Banery/Logo