Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

„Akcja zima” 2023/2024 - wykaz potrzebnych telefonów

Połączenie kolejowe Jastrzębia Zdroju z Katowicami przez Orzesze

List otwarty burmistrza Orzesza do mieszkańców w sprawie CPK

Elektroniczny Urząd

Załatwianie spraw w urzędzie przez internet. Elektroniczne płatności za śmieci, podatki itp.

Orzeskie Centrum Możliwości - Przystań dla Młodych

logo UE

 

Miasto Orzesze
zakończyło realizację projektu w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020
(Europejski Fundusz Społeczny)
pn. "Orzeskie Centrum Możliwości – Przystań dla Młodych"

 

Okres realizacji projektu: 01.04.2019 – 31.03.2021

Wartość projektu: 373 825,00PLN

Dofinansowanie projektu: 347 657,25 PLN

Dofinansowanie/ środki unijne: 317 751,25 PLN 

 

Krótki opis i cel projektu:

 

Celem projektu było zwiększenie kompetencji opiekuńczych 10 rodzin wieloproblemowych zamieszkujących tereny rewitalizowane, zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym poziomu przygotowania 10 dzieci i młodzieży wywodzących się z tych rodzin do samodzielnej egzystencji i dorosłego życia oraz wzmocnienie kompetencji wychowawczych 10 ich opiekunów faktycznych poprzez zwiększenie dostępności do kompleksowego wsparcia wychowawczego, opiekuńczego, edukacyjnego i profilaktycznego w placówce wsparcia dziennego "Przystań" przeniesionej do rewitalizowanego budynku OSP.

 

Zamierzone efekty:

 

Efektem podjętych działań było kompleksowe wsparcie rodzin poprzez oddziaływanie bezpośrednie skierowane do   dzieci i młodzieży - realizacja zajęć z socjoterapii, wsparcie psychologiczne, korepetycje, wychowawstwo, zajęcia dodatkowe, wycieczki edukacyjne, organizacja czasu wolnego, zajęcia z preorientacji zawodowej. Było to także wsparcie całego systemu rodzinnego, również opiekunów faktycznych, poprzez realizację wsparcia psychologa, doradcy zawodowego i asystenta rodzin.

 

Trwałość projektu:

W ramach trwałości projektu w orzeskiej Placówce Wsparcia Dziennego "Przystań" funkcjonuje dodatkowo utworzone 10 miejsc świadczenia usług wspierania rodziny i pieczy zastępczej. Kontynuowane jest także wsparcie asystenta rodziny oraz psychologa.

Banery/Logo